Kodukord

  • Palume arsti vastuvõtule alati ette registreerida. Isegi siis, kui Teile tundub, et tegemist on kiireloomulise probleemiga ja soovite arsti vastuvõtule pääseda võimalikult kiiresti, palume ette helistada. Sellisel juhul püüame leida aja tööpäeva jooksul ning Teil ei tule kaua haigena ooteruumis istuda. Tavaliselt vaatab erakorralised haiged kõigepealt üle pereõde, kes vajadusel konsulteerib arstiga või suunab patsiendi edasi arsti vastuvõtule, kas siis samal päeval või lähipäevade jooksul, olenevalt probleemi raskusastmest.
  • Kui Te ei saa kokkulepitud ajal arsti vastuvõtule tulla, palun andke sellest võimalikult kiiresti teada, siis saab vastuvõtule keegi teine abivajaja.

  • Ka pereõe vastuvõtule tuleb eelnevalt registreerida, sest esmajoones võtab ka pereõde vastu need, kes on end varem kirja pannud ja alles siis need, kes ootamatult perearstikeskusesse saabuvad. Erandiks nii arsti kui ka õe vastuvõtule pääsemise osas on eluohtlik seisund. Sellisel juhul võtab arst Teid kohe vastu.

  • Vastuvõtuaeg ühele patsiendile on 30 min. Juhul, kui Te soovite rääkida arstiga mitmest probleemist, palun registreerige 2 aega. Kui Teiega tuleb vastuvõtule kaasa pereliige või lähedane inimene, kes soovib ka oma probleemidest arstiga vestelda, siis peab ka tema arstile aja kinni panema.
  • Sageli piisab vaid pereõe visiidist. Pereõde jälgib terveid imikuid, teostab vaktsineerimisi (nii laste kui ka täiskasvanute) ja erinevaid protseduure. Lisaks vaatab pereõde 1x aastas üle kroonilised haiged, teostades neile vajadusel ka analüüse ja muid uuringuid. Enamasti vaatab kõik ägedad haiged esmaselt üle pereõde, suunates need vajadusel edasi arsti vastuvõtule. Lisaks tegeleb pereõde ka ennetustööga ja väljastab erinevaid meditsiinilisi dokumente.

  • Vajadusel teeme ka koduvisiite
    Koduvisiidi vajaduse otsustab arst. Koduvisiidi soovist andke teada ajavahemikus 8-12.00, helistades pereõele, kes annab Teile esmased soovitused ja edastab info arstile. Arst helistab Teile esimesel võimalusel tagasi ja täpsustab visiidi asjaolusid. Palume arvestada, et koduvisiidil on arstil diagnoosimise võimalused väga väikesed. Kui on vähegi võimalik, tulge alati perearstikeskusesse, püüame leida Teile võimalikult kiiresti vastuvõtuaja. Keskuses saab teha analüüse ja uuringuid ning vajadusel konsulteerida ka teiste arstidega.

  • Kui Te haigestute ja vajate töövõimetuslehte, siis võtke koheselt ühendust pereõega (telefoni või portaali perearst24.ee kaudu). Pereõde annab Teile esmased tegutsemisjuhised ja määrab arsti vastuvõtu aja. Kui hiljem selgub, et töövõimetuslehte ei lähegi vaja, saab selle alati tühistada. Arvestada tuleb, et tagantjärele ei saa haiguslehte avada. Töövõimetuslehe saab avada sellest päevast alates, millal meiega ühendust võtsite. Kui haigestute nädalavahetusel, saate haiguslehe avamiseks helistada ka perearsti nõuandeliinile - 1220; või võtta meiega ühendust läbi portaali perearst24.ee.

  • Perearstide telefonitunnid on E-R kell 13-14.00. Iga konkreetse arsti telefonitunnid on kirjas rubriigis "Perearstid", arsti vastuvõtuaegade all, seal on kirjas ka telefoninumber, kuhu helistada. Telefon on avatud vaid kõnetunni ajal. Kasutage kindlasti ka võimalust konsulteerida pereõega, kellele saab helistada igal ajal, registratuuri numbril - 6077740.

  • Kasutage julgelt võimalust suhelda meiega ka intereneti teel:  selleks palume kasutada portaali perearst24.ee. E-maili teel me enam terviseprobleemidega ei tegele, alates juunist 2023 me sulgeme oma e-maili, kõik toimub läbi portaali perearst24.ee.

  • Kordusretsepte saab tellida nii telefoni (6077740) kui ka portaali perearst24.ee kaudu.  Retsept on apteegis hiljemalt 2 tööpäeva pärast.

  • Kooli puudumistõendeid perearstid ei väljasta Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse paragrahv 36 alusel. Puudumistõendeid väljastavad lapsevanemad.

  • Laagritõendeid (laste-, spordi-, puhke- vm laagritesse) perearstid ei väljasta. Igasugused muud tõendid ja dokumendid, mille väljastamine pole seadusandlusega nõutud, on tasulised. Eestikeelne tõend maksab 15 eur, võõrkeelne tõend 25 eur.